Dva su jahaca prilazila Mik Vol knjiga 2020

19.99 EUR

ReviewsKomentari

+ The exact shipping cost for your country is displayed in the cart before payment.
Za BiH 3.00 EUR kompletna narudžba


Condition: Brand new, original and securely packaged

✔ Shipped within 24h
Shipping: Registered shipping More details
Delivery: Delivery times by country
Returns: 30-day money-back or exchange (return shipping paid by buyer) Shipping & Returns
Payment: PayPal • bank transfer • cash on delivery (where available)
Protected purchase:
PayPal Money Back Guarantee
Guaranteed delivery or your money back.
Your order and shipping costs are protected by PayPal.  More details

Dva su jahaca prilazila Mik Vol knjiga 2020

Official Dva su jahaca prilazila Mik Vol knjiga 2020 from Biografija by LAGUNA - Available now in store! 🚀 BUY NOW – Fast worldwide delivery with TRACKING LINK! 💳 Pay COD, CREDIT CARD or PayPal 💳. Last copies disappearing, arrives within 15 business days + live tracking 📦. Don't wait! ⏰

 Procitaj odlomak

  

Format: 13x20 cm
Broj strana: 334
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Godina izdanja:
24. decembar 2020.
ISBN: 978-86-521-4037-4
Prevodilac: Dejan Cukić


O knjizi

Život i smrt Džimija Hendriksa

Džimi je bio gitarista u Njujorku i oslanjao se na podršku svojih ljubavnica dok je pokušavao da oponaša svog idola Boba Dilana. Crnac koji svira belačku rok muziku – želeo je da pokaže da je muzika univerzalna.

Kad je stigao u Englesku, očarao je raskalašni London. Ne zato što je Džimi umeo da svira zubima ili držeći gitaru iza leđa, već zato što je zaista umeo da svira.

Putujući kroz ljubičastu izmaglicu idealizma i paranoje šezdesetih, Džimi Hendriks je bio muzičar zbog koga je Erik Klepton pomišljao da odustane, koji je nezaboravno obradio pesmu All Along the Watchtower Boba Dilana, i čije je izvođenje pesme Star Spangled Banner definisalo Vudstok.

A kad se njegova sjajna zvezda prerano ugasila, legenda je nastavila da živi u muzici i u intrigama koje su pratile njegovu smrt.

Dva su jahača prilazila je psihodelično i kaleidoskopsko istraživanje života i smrti Džimija Hendriksa – i putovanje u mračno srce šezdesetih. Dok su grupi devojke stajale u redu, droga je bila sve jača, a san šezdesetih je izgarao u vatri i krvi Vijetnamskog rata, ubistva Martina Lutera Kinga i izbora Ričarda Niksona za predsednika.

Mik Vol, autor knjige Kada su divovi hodali Zemljom, oslanjao se na vlastite intervjue i iscrpna istraživanja kako bi ispričao ovu priču o Bogu gitare.