GLAMOČANILAKTAŠI
Live statistika posetilaca

Orkanski visovi Emili Bronte knjiga 2023 Ljubavni

19.99 EUR

KomentariKomentari

+ Tačan iznos dostave za tvoju državu prikazuje se u korpi prije plaćanja.
Za BiH 3.00 EUR kompletna narudžba


Stanje: Novo, originalno i sigurno upakovano

✔ Šaljemo u roku od 24h
Poštarina: Preporučena pošiljka Više detalja
Dostava: Vremena dostave po državama
Povrat: 30 dana povrat novca ili zamjena (kupac plaća povratnu poštarinu) Isporuka & povrati
Plaćanje: PayPal • bankovni prenos • pouzećem (gdje je dostupno)
Zaštićena kupovina:
PayPal Money Back Guarantee
Garantovana isporuka plaćenih artikala ili vraćamo novac.
Zaštita vaše narudžbe i troškova poštarine putem PayPal-a.  Više detalja

Orkanski visovi Emili Bronte knjiga 2023 Ljubavni

Ovaj artikal Orkanski visovi Emili Bronte knjiga 2023 Ljubavni je u kategoriji Ljubavni i proizvođača LAGUNA - Dostupan odmah u Kupovati.com prodavnici! 🚀 KUPI ODMAH – Brza dostava širom SVJETA sa LINKOM za praćenje! 💳 Plaćaj pouzećem, PLATNOM KARTICOM ili PayPalom 💳. Posljednji primjerci nestaju, stigne za 2-5 dana + live tracking 📦. Ne čekaj! ⏰
Orkanski visovi Emili Bronte knjiga 2023 Ljubavni Laguna izdanje

 Procitaj odlomak

Orkanski visovi Emili Bronte knjiga 2023 Ljubavni  

Format: 13x20 cm
Broj strana: 360
Pismo: Latinica
Povez: Tvrd
Godina izdanja:
29. avgust 2023.
ISBN: 978-86-521-4803-5
Prevodilac: Živojin Simić


O knjizi

Čuvena priča o ljubavi, zavisti, izdaji i osveti

Sad bi za mene bilo poniženje da se udam za Hitklifa, te on neće nikad saznati koliko ga volim, i to ne zato što je lep, Neli, već zato što je više ja nego što sam i sama. Bilo od čega da su naše duše sazdane, njegova i moja su iste.

Orkanski visovi su strastvena priča o intenzivnoj i gotovo demonskoj ljubavi između Ketrin Ernšo i Hitklifa, nahočeta kojeg je usvojio Ketrinin otac. Nakon smrti gospodina Ernšoa, Ketrinin brat Hindli maltretira i ponižava Hitklifa, a on, pogrešno verujući da mu ljubav prema Ketrin nije uzvraćena, napušta imanje da bi se godinama kasnije vratio kao bogat i uglađen čovek. Ketrin se u međuvremenu udala za čoveka sa susednog imanja, a onda umire. Mučen demonima čežnje za izgubljenom ljubavlju, Hitklif će bezosećajno sprovoditi nasilnu osvetu nad dve porodice, dok se u smrti ne ujedini s jedinim bićem prema kojem je osećao bliskost i nežnost.

Roman Emili Bronte neprestano otkriva nove slojeve smisla u novim čitanjima, i ne prestaje da zapanjuje svojom modernošću i relevantnošću za svako novo doba.

„Razbarušeno remek-delo Emili Bronte nije značajno samo zbog svoje divlje lepote, već i zbog smelog preoblikovanja same forme romana.“
Guardian

„Kad sa osamnaest godina čitate Orkanske visove doživljavate Hitklifa kao romantičnog junaka; sa trideset ga vidite kao čudovište, a sa pedeset uviđate da je obično ljudsko biće.“
– En Tajler