Istorija starog sveta I-III Suzan Vajs Bauer knjiga 2020 Edukativni

22.95 EUR
Rasprodano

Na stanju: 0   
Stanje: Novo zapakovano i 100% original
Poštarina: Preporučena pošiljka | Više detalja
Dostava: Zavisi od države u koju se isporučuje paket. Prodavac šalje u roku od 1. dana nakon uplate narudžbe.
Povrat: 30 dana povrat novca ili zamjena, kupac plaća povratnu poštarinu. | Isporuka & povrati
Plaćanje: Pouzećem, preko banke, lično i PayPal.

Garancija:
Money Back Guarantee: Covered by PayPal Money Back Guarantee  
Više detalja
Garantovana dostava plaćenih artikala ili vraćamo novac nazad.
Zaštita Vaše plaćene narudžbe i troškova poštarine.

KomentariKomentari

Share on viber
Ocijenite sa 5* i osvoji Popust kod za sledeću narudžbu

 Procitaj odlomak

  

Format: 13x20 cm
Broj strana: 1360
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Prevodilac: Dejan Ristić


O knjizi

Istorija starog sveta u tri toma prikazuje razvoj prvih civilizacija na potezu od Mediterana, preko Bliskog istoka i Indije sve do istočne Azije i obala današnje Kine, zadržavajući se na posebnostima svake od njih, prateći ih kroz vreme od začetka ljudskih društava sve do cara Konstantina.

Bogato opremljena mapama i vremenskim trakama, knjiga čitaocu pruža jedinstvenu priliku da stekne jasan uvid o prostoru o kome se govori, protoku vremena i kulturnoj povezanosti, a pre svega ona pripoveda o ljudima i njihovim životima, što ovoj istoriji daje posebnu punoću i živost ali i mogućnost da čitalac shvati vreme, običaje i ličnosti starog sveta.  

I TOM

Poštujući princip da istoriju piše samo na osnovu dokumenata, autorka nas uvodi u priču sa prvim jasnim tragovima civilizacija u oblasti Plodnog polumeseca, oko reka Tigar i Eufrat, da bismo uz deltu Nila, dolinu Žute reke i reke Ind, krenuli na putovanje kroz vreme, stvarajući živopisnu sliku prošlosti. Ritmično se smenjuju prikazi Sumeraca, starih Egipćana, harapskih naroda Indije, sredozemnih kultura, Asiraca i mudrih kineskih vladara. Pred vama je izuzetna, pažljivo pisana, uzbudljiva istorija prvih civilizacija, njihovog stvaranja, borbi koje su vodile, i laganog gašenja koje je usledilo da bi na njihovim osnovama nikle nove tvorevine o kojima je reč u drugom tomu.

II TOM

Početak prvog milenijuma pre naše ere obeležiće stvaranje prvih carstava u Kini i Indiji, Asirsko carstvo koje se prostiralo od obala Mediterana do Persijskog zaliva, kao i vladavina cara Solomona čime započinje i ovaj tom. Kasnije stasavaju Atina, Sparta i ostali grčki polisi, na Apeninskom poluostrvu grad Rim potiskuje Etrurce, niču grčke i feničanske kolonije, održavaju se Olimpijske igre. Konfučije i Buda na Istoku donose nova učenja, Persijsko carstvo polovinom milenijuma postaje dominantna sila. Počinju sukobi različitih kultura i društvenih uređenja. Ovaj tom se završava ratovima Grka i Persijanaca najavljujući dominaciju Rima koja će biti predstavljena u trećem tomu.

III TOM

Peloponeski ratovi najavljuju slabljenje grčkih polisa. Centar moći seli se u Makedoniju, a Aleksandar Veliki će u svom pohodu na istok preobraziti sliku ovog dela sveta sve do Indije. Na krajnjem istoku, u Kini, ujedinjuju se dotle odvojene oblasti, počinje gradnja Velikog kineskog zida. Na zapadu Rimska republika i Kartagina započinju bitku za prevlast na Sredozemlju iz koje Rim izlazi kao pobednik. U Indiji je Maurjansko carstvo na vrhuncu, ali vladari se odriču vlasti i svega ovozemaljskog. Iako pobeđuje sve protivnike Rim razdiru unutrašnji sukobi i republika postaje carstvo. U rimskoj pokrajini Judeji na krstu je razapet Isus Hrist. Preobražaji su započeli, a mi ovo putovanje kroz istoriju starog sveta završavamo dolaskom cara Konstantina na vlast i najavom nove sile koja će oblikovati živote mnogih kroz vekove. Na scenu stupa hrišćanstvo, o kojem će biti više reči u Istoriji srednjeg veka.